☰ Menu Prawe Menu ☰
PSSE Trzebnica
Grafika zawierająca herb PSSE Trzebnica

Środa 20.01.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Profilaktyczny progam w zakresie przeciwdziałania uzaleznieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

 

   32

1

 

- Wytyczne WSSE we Wrocławiu w sprawie realizacji projektu

-Strona internetowa dotycząca uzależnień

 

Realizacja programu przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Trzebnicy:

,,Najważniejsza jest profilaktyka”

W ramach prowadzonych działań do ,,Profilaktycznego Programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”  w Powiatowym Zespole Szkół w Obornikach Śląskich przeprowadzono  wykłady dla uczniów na temat profilaktyki raka piersi, raka szyjki macicy i szkodliwości palenia tytoniu. Wykłady zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna    w Trzebnicy a przeprowadził je dr Radosław Tarkowski z Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Podczas spotkania rozmawiano z uczniami jak ważna jest profilaktyka, oraz że prowadzenie zdrowego stylu życia tj. odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i utrzymanie właściwej masy ciała zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Pierwsza zasada „Europejskiego kodeksu walki z chorobami nowotworowymi” brzmi: Nie pal. Palenie jest najważniejszą przyczyną przedwczesnych zgonów.
Jeśli już palisz, przestań. Zaprzestanie palenia, zanim się rozwinie nowotwór złośliwy lub inna poważna choroba, znacznie zmniejsza ryzyko zgonu z powodu palenia tytoniu, nawet jeśli przestanie palić osoba w średnim wieku.
Jeśli nie potrafisz przestać palić, nie pal przy niepalących. Skutki zdrowotne Twojego palenia mogą także ponosić osoby z Twojego otoczenia.

 

1

 

 

W ramach programu zrealizowano podczas Festynu Rodzinnego w Trzebnicy punkt informacyjny

2

 

 

 

 

 


 
 
liczba odwiedzin: 306796

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X