☰ Menu Prawe Menu ☰
PSSE Trzebnica
Grafika zawierająca herb PSSE Trzebnica

Wtorek 20.10.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny jakim powinny odpowiadać sale zabaw dla dzieci zakładane w galeriach handlowych i centrach rekreacyjnych

Obecny stan prawny nie reguluje szczegółowych wymagań w zakresie bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego sal zabaw zakładanych w galeriach handlowych, na osiedlach, centrach rekreacyjnych, a także uruchamianych przy okazji różnych masowych imprez      i festynów. O ile do otwarcia takiego obiektu potrzebna jest zgoda Inspektora Sanitarnego to już jego funkcjonowanie nie podlega kontroli Inspekcji Sanitarnej, poza tym nie ma rejestru tego typu placówek.

Takie formy atrakcji jak baseny z piłkami, labirynty z przeszkodami, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe itp. mogą stanowić źródło niebezpieczeństwa dla dzieci takie jak choroby zakaźne, czy urazy, zwichnięcia, skręcenia i złamania.

Dlatego pragniemy uczulić rodziców i opiekunów na zagrożenia wynikające z korzystania z tego typu atrakcji, a także uświadomić o konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny takich jak mycie rąk przed i po korzystaniu z tych urządzeń oraz aby korzystały z nich tylko dzieci z dobrym stanem zdrowia.

 

 

 

                                                                                                          Państwowy Powiatowy

                                                                                                             Inspektor Sanitarny

                                                                                                                 w Trzebnicy


 
 
liczba odwiedzin: 293369

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X