☰ Menu Prawe Menu ☰
PSSE Trzebnica
Grafika zawierająca herb PSSE Trzebnica

Wtorek 20.10.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Światowy Dzień Seniora

Dzień  Seniora

Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Trzebnicy przy współpracy z Zakładem Opiekuńczo - Leczniczym dla dorosłych św. Jadwigi w Trzebnicy dn. 16 listopada zorganizowała  przebywającym w zakładzie pensjonariuszom Dzień Seniora.  Wszystkim zebranym zagrała Kapela Ludowa Jana Boduszka z Siemianic.

Występ kapeli grającej folklor kielecki u niejednego pensjonariusza wywołał wspomnienia, niektórzy z łezką w oku przysłuchiwali się wykonywanym utworom, klaszcząc i poruszając się w takt muzyki.

W Polsce seniorzy stanowią 13 % społeczeństwa, ale podobnie jak większość państw europejskich starzejemy się.  Wynika to przede wszystkim z malejącego przyrostu naturalnego, osiągnięć współczesnej medycyny i większej świadomości społecznej.

Przewiduje się, że do 2040 r. liczba osób co najmniej 65 -letnich wzrośnie blisko dwukrotnie.

Wiek podeszły często porównywany jest do jesieni. I słusznie - ta piękna pora roku to czas, kiedy zbieramy owoce całorocznej pracy.

Z okazji Światowego Dnia Seniora  składamy wszystkim Seniorom gorące życzenia zdrowia i wielu lat życia, wypełnionego radością, szacunkiem oraz satysfakcją z przeżytych lat.

Na zakończenie występu pensjonariusze wyrazili chęć na wspólne pamiątkowe zdjęcie z kapelą oraz zaprosili członków kapeli do ponownych odwiedzin.

Organizatorzy serdecznie dziękują Kapeli Ludowej z Siemianic za dostarczenie chwili radości i rozrywki ludziom chorym, bezradnym, na co dzień potrzebującym pomocy i opieki, a Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Trzebnicy również siostrze Dyrektor i personelowi zakładu za wsparcie i pomoc w organizacji tego spotkania.

 

1

 

2

  
 
liczba odwiedzin: 293384

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X